Aktualności z Publicznego Gimnazjum nr 2 w Opolu
RUSZYŁA IV SZKOLNA LIGA PIŁKI SIATKOWEJ PDF Drukuj Email
Wpisany przez Iwona Amrogowicz   

        W dniu 11 kwietnia 2012 r. odbyło się pierwsze spotkanie   rozgrywek grupy A szkolnej  ligi piłki siatkowej drużyn mieszanych.

Po krótkim wstępie,  organizator (p. Amrogowicz) przedstawiła zasady i przepisy obowiązujące podczas rozgrywek . W pierwszym meczu rywalizowały drużyny z klas III c i I a. Wynik meczu 2:0 dla klasy III c. Kolejne mecze tym razem z grupy B rozgrywały drużyny klasy IIa (IIa1 i IIa2) . Po zaciętej walce zwyciężyła drużyna II a1 z wynikiem 2:1. Następny mecz rozegrały klasy II c i II a2 – walka była wyjątkowo wyrównana, do ostatniej minuty nie było wiadomo, kto wyjdzie zwycięsko z  tego spotkania. Końcowy wynik 2:1 dla klasy IIa2.

Więcej…
 
Młode pisarki PDF Drukuj Email
Wpisany przez A.Pawelec   

legenda_10

Miło mi poinformować, że Ewa Tokarska (3a) i Sara Korzeniec (3c) odniosły ogromny sukces! W Konkursie na Legendę o Opolu, zorganizowanym przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Opolu, dziewczyny zdobyły wyróżnienia!
Wielkie brawa i gratulacje! Ten sukces cieszy tym bardziej, iż legendy Waszych Koleżanek zostały dostrzeżone i wyróżnione spośród 64 prac konkursowych!
Gratulujemy i czekamy na ciąg dalszy tej pięknej przygody z pisaniem....

 
EGZAMINY 2012 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
examsEGZAMINY CZAS ZACZĄĆ!

24 kwietnia 2012 r.
g. 9.00 - historia i wiedza o społeczeństwie ( 60 min. )
g. 10.45 - język polski ( 90 min. )

25 kwietnia 2012 r.
g. 9.00 - przedmioty przyrodnicze ( 60 min. )
g. 10.45 - matematyka ( 90 min. )

26 kwietnia 2012 r.
g. 9.00 - język obcy - część podstawowa ( 60 min. )
g. 10.45 - język obcy - część rozszerzona ( 60 min. )
 
REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE PDF Drukuj Email
Wpisany przez Grzegorz Pielak   
Informacja dla rodziców i uczniów

nagorceW dniach 26 i 27 marca 2012 roku dla uczniów naszej szkoły zostaną zorganizowane REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE w Rzymskokatolickiej Parafii Matki Boskiej Bolesnej i św. Wojciecha w Opolu.
 
W tych dniach pierwsze trzy lekcje odbywają się zgodnie z planem. Następnie uczniowie pod opieką dwóch nauczycieli (w tym wychowawcy klasy) udają się do kościoła „na górce”, gdzie od godziny 11.00 do godziny 12.00 odbędą się Rekolekcje. Po Rekolekcjach uczniowie pod opieką nauczycieli wracają do szkoły, gdzie około godziny 12.25 następuje zakończenie zajęć.

W tym dniu, ze względu na szybsze zakończenie zajęć lekcyjnych „odwóz” uczniów został odwołany i wracają oni samodzielnie do domu. Uczniów, którzy nie uczestniczą w Rekolekcjach zapraszamy do świetlicy szkolnej, gdzie zostaną zorganizowane zajęcia opiekuńczo-wychowawcze.
 
Uczniowie klasy III B i III C handlowali jabłkami w ramach ekonomicznej gry symulacyjnej „Wielkie jabłko” PDF Drukuj Email
Wpisany przez Grzegorz Pielak   
appleW środę 14 marca 2012 roku pięćdziesięciu uczniów z klas III a i III b uczestniczyło w ekonomicznej grze symulacyjnej „Wielkie jabłko”. Uczestnicy zostali podzieleni na dwie grupy - sprzedających i kupujących, skrzynki czerwonych, soczystych jabłek. Sprzedawcy ubrani byli w papierowe kapelusze.


s25164
Celem każdego ucznia, uczestnika rynku jabłek, było osiągnięcie maksymalnego zysku. Handel odbywał się w czasie pięciu sesji giełdowych, każda z nich trwała siedem minut. Pierwsze trzy sesje to typowy wolny rynek, na którym rządzi prawo podaży i popytu, uczestnicy podejmowali decyzje ekonomiczne a ceny zbliżały się do ceny równowagi rynkowej. W sesji czwartej część sprzedających „została wysłana na wakacje” czyli zmniejszyła się podaż a to spowodowało wzrost cen. Przed piątą sesją część kupujących „wyjechała na wakacje” czyli zmniejszył się popyt, a to spowodowało spadek cen transakcji.
Więcej…
 
SPOTKANIE Z FUNKCJONARIUSZKĄ STRAŻY MIEJSKIEJ PDF Drukuj Email
Wpisany przez Katarzyna Cielecka   

„Nie  masz  zbrodni  bez  kary”
( Adam Mickiewicz Lilije)      Na  przełomie lutego i marca w naszym gimnazjum odbywały się regularne spotkania młodzieży wszystkich klas z funkcjonariuszem Straży Miejskiej panią Anną Papuszką. Prelekcje dotyczyły głównie zagadnień związanych z odpowiedzialnością nieletnich za czyny prawnie zabronione. Omówione „prawo w pigułce” uzmysłowiło uczniom jaka jest różnica między  przestępstwem a wykroczeniem oraz jakie czyny karalne popełniane są najczęściej przez nieletnich. Ponadto pani Papuszka wyjaśniła w jakich sytuacjach, zazwyczaj, może być wszczęte przeciwko młodym ludziom postępowanie o demoralizację.
      Bardzo dużym zainteresowaniem cieszył się temat dotyczący „używek” ( palenia papierosów i posiadania narkotyków) i oczywiście  związanych z tym konsekwencji prawnych. Żywy dialog gimnazjalistów z funkcjonariuszką pozwolił zweryfikować wiedzę naszych uczniów na ten temat i uświadomić skutki prawne.
      Jedna z uczennic klasy IIb Aleksandra Wilk powiedziała: „Myślę, że rozmowa z panią ze Straży Miejskiej przyniosła dużo pożytku dla ludzi z naszej szkoły i naprawdę będą teraz uważać na swoje, niektóre, nieprzemyślane pomysły i zastępować je dobrym i przykładnym zachowaniem”.

 
V FESTIWAL NAUKI W PG 2 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Irena Juńczyk   
ZAPROSZENIE
W dniu 22.03.2012 r. w godz. od 9.00 do 13.00 zapraszamy wszystkich uczniów klas piątych i szóstych wraz z opiekunami na V FESTIWAL NAUKI.

zarowka


W programie festiwalu:
• „ Ciekawy świat matematyki” - warsztaty,
• „ Mistrzostwa Europy po angielsku” – warsztaty,
• „ Omnibus” – konkurs wiedzy,
• „ Wojna światów” – przedstawienie, doświadczenia z chemii,
• „Energia wnętrza Ziemi” - erupcje wulkanów, trzęsienia Ziemi,
• „Pierwsza pomoc” – pokaz i warsztaty, • „ Magiczne ręce” – warsztaty plastyczne,
• „ Romeo i Julia” – przedstawienie.
Prosimy o potwierdzenie udziału w Festiwalu podając dzień, godzinę (9.00 – 11.00 lub 11.00 – 13.00) oraz liczbę uczniów do dnia 16.03.2012 r.
Numer telefonu 774425336,
e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
Liczba miejsc ograniczona. Serdecznie zapraszamy.
 
URODA JĘZYKA POLSKIEGO PDF Drukuj Email
Wpisany przez A. Pawelec, M. Balwierczak   

Nasi uczniowie na temat trudnego języka polskiego.
s25164
 
OJCZYSTY - DODAJ DO ULUBIONYCH! PDF Drukuj Email
Wpisany przez Agnieszka Pawelec, Małgorzata Balwierczak   

W ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego,  w dniu 21 lutego 2012 r.,

w naszej szkole odbył się

SZKOLNY KONKURS JĘZYKA OJCZYSTEGO

Uczestniczyli w nim reprezentanci wszystkich klas naszego gimnazjum. Uroczystego rozpoczęcia Konkursu dokonał Pan Dyrektor i gimnazjaliści przystąpili do pierwszego etapu, który polegał na bezbłędnym napisaniu dyktanda. Tekst nafaszerowany „ortograficznymi smaczkami” nie popsuł humorów naszym hożym uczestnikom. Próżniak- meloman- główny bohater dyktanda  stał się wręcz bliskim przyjacielem naszych konkursowiczów.

W fantastycznych humorach, młodzież ochoczo przystąpiła do drugiego etapu Konkursu- do testu. Czyhające pułapki ortograficzne i poprawnościowe w następnym etapie okazały się być błahe! Dylematy typu: „Nie kupiliśmy kafelek czy kafelków”, „ Rok dwa tysiące osiem” czy „dwa tysiące ósmy?”, „Jedna pomarańcza?” czy „ Jeden pomarańcz?”, dla młodych ludzi nie były wielkim wyzwaniem!  (A może, Czytelniku, pokusisz się i podasz poprawną odpowiedź?).

A oto wyniki SZKOLNEGO KONKURSU JĘZYKA OJCZYSTEGO:

Więcej…
 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 Następna > Ostatnie >>

Strona 3 z 9