Aktualności z Publicznego Gimnazjum nr 2 w Opolu
PODSUMOWANIE AKCJI GÓRA GROSZA PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   

pusyki

pusyki2-1


Od dnia 21.11.2011 r. do dnia 02.12.2011 r. w naszej szkole tak jak w innych w całej Polsce przeprowadzona została akcja „Góra Grosza”. Wśród klas pierwszych największą kwotę 28,01 zł. zebrała klasa 1b.W klasach drugich wygrała klasa 2a, która uzbierała 6,13 zł. Najlepszą klasą trzecią została klasa 3d, która łącznie zebrała 24,81 zł. Nasza szkoła zgromadziła kwotę 141,45 zł Rozstrzygnięty został także konkurs na najlepszą puszkę. Wśród klas pierwszych najładniejszą wykonała klasa 1c, spośród klas drugich nie został wyłoniony zwycięzca, najładniejszą puszkę w klasach trzecich wykonały klasy 3b i 3d. Natomiast klasa 3a otrzymała wyróżnienie. Każda klasa, która zajęła pierwsze miejsce w nagrodę otrzymuje dzień bez pytania. Datę proszę ustalać z wychowawcą.

Dziękujemy za aktywny udział w akcji
 
30. ROCZNICA WPROWADZENIA STANU WOJENNEGO PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   

„W duchu miłości, a nie przemocy, człowiek gotów jest przyjąć nawet najtrudniejszą, najbardziej wymagająca prawdę.”
ks. Jerzy Popiełuszko
 


 W związku z przypadającą w tym roku 30. rocznicą wprowadzenia w Polsce stanu wojennego, uczniowie PG nr 2 w Opolu, w dniu 13 grudnia 2011 r., cofnęli się w czasie…
Ażeby poczuć atmosferę tamtych szczególnych dni młodzi ludzie otrzymali ulotki obwieszczające wprowadzenie stanu wojennego. Mieli także okazję obejrzeć makietę transportera opancerzonego SKOT, używanego w stanie wojennym, zaś  symboliczny w swojej wymowie wielki afisz „Czas Apokalipsy” nawiązywał do warszawskiego kina Moskwa, na którego fasadzie zawisł plakat  z takim właśnie napisem.
Gimnazjaliści obejrzeli prezentację n/t wydarzeń 13 grudnia, a następnie,  wzorem Polaków w całym kraju, wzięli udział w Ogólnoszkolnym Wielkim Teście Historycznym „Stan wojenny w Polsce”.

 

 
RAZEM BEZPIECZNIEJ - rozstrzygnięcie konkursu PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
nagroda15 listopada 2011 r. nastąpiło w Komendzie Miejskiej Policji w Opolu rozstrzygnięcie konkursu w ramach Rządowego programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań ,,Razem Bezpieczniej''. W konkursie małych form teatralno - filmowych dla uczniów szkół gimnazjalnych miasta Opola ,,W OPOLU CHCĘ ŻYĆ, MIESZKAĆ I UCZYĆ SIĘ BEZPIECZNIE'', dwie grupy naszego gimnazjum uczęszczające na zajęcia teatralne,które przygotowywane były przez p. Katarzynę Cielecką, zajęły : - III miejsce za film pt. ,,Going through changes'', - IV miejsce za film pt. ,,Patologia'', otrzymując atrakcyjne nagrody. Dziękujemy za współpracę oraz życzymy dalszych sukcesów! 

 
Więcej…
 
STRACH MA WIELKIE OCZY PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   

Szkolna Grupa Teatralna "IMPROWIZACJA" ma zaszczyt przedstawić sztukę pt. "Strach ma wielkie oczy".

 
NOCNY TURNIEJ PIŁKI SIATKOWEJ PDF Drukuj Email
Wpisany przez K.Miernicka i M.Balwierczak   

 

Znów graliśmy i znów graliśmy nocą, kiedy to większość śpi. My uskutecznialiśmy nasze pasje. Była już piłka nożna, była piłka ręczna i przyszedł czas na piłkę siatkową. Tym razem rozgrywki odbyły się w sali gimnastycznej w naszej szkole, bo i pora chłodna (piątek 18 listopada).
Jak zwykle uczniowie nie zawiedli, Kadra Pedagogiczna też, odwiedzili nas nawet tegoroczni absolwenci, którzy choć grali towarzysko, to nie mieli sobie równych na boisku jakby przez wakacje doszło im kilku centymetrów tu i ówdzie (szczególnie wzrostu) i siły również.
W naszych szkolnych rozgrywkach rywalizacja była zaciekła, nie pozbawiona jednak zasad Fair – Play. Bardzo dobrze radziły sobie „pierwszaki”, które przecież dopiero co przekroczyły progi naszego gimnazjum Wink
Na mecze stawiły się cztery drużyny złożone z reprezentacji roczników (dziewczęta i chłopcy) w tym również  absolwenci. Rozgrywki odbywały się systemem „każdy z każdym”.
Kolejność zespołów była następująca:
1 miejsce – klasy III
2 miejsce – klasy II
3 miejsce – klasy I

 
ZAPROSZENIE PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   

Szkolna Grupa Teatralna „Improwizacja” ma zaszczyt zaprosić

Dyrekcję, Grono Pedagogiczne, Uczniów PG nr2  

na premierę wielkiego widowiska teatralnego

pt. „Strach ma wielkie oczy?”

Spektakl odbędzie się 30 listopada 2011 r., w świetlicy szkolnej.

 strach

Serdecznie zapraszamy!

 
IV Międzyszkolny Konkurs „Moja podróż – Architektura w podróży” PDF Drukuj Email
Wpisany przez Ewa Wąsowska, Jadwiga Leńczuk   
Spotkanie z Jasiem Melą w Publicznym Gimnazjum nr 2 w Opolu

d1


17 listopada 2011 r. odbył się IV Międzyszkolny Konkurs „Moja podróż – Architektura w podróży”. Uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów z województwa opolskiego przedstawiali w sposób barwny zdjęcia miejsc, gdzie przeżyli swoje wakacyjne przygody.
Zwycięzcą w kategorii szkoły podstawowe została Zuzanna Kotowska uczennica Publicznej Szkoły Podstawowej nr 21 w Opolu. Natomiast w kategorii gimnazja pierwsze miejsce zajęła Magdalena Jakubowicz uczennica Publicznego Gimnazjum w Gogolinie.
Gościem specjalnym naszego konkursu był Jasiek Mela – polski polarnik, najmłodszy w historii zdobywca biegunów: północnego i południowego. Podczas spotkania Jasiek w niezwykle ciekawy sposób opowiadał o swoich przygodach i doświadczeniach, które pomogły mu zobaczyć przyszłość w nowym świetle. Młodzież z zapartym tchem słuchała opowieści Jaśka o wypadku, pierwszym spotkaniu z Markiem Kamińskim oraz o pomocy, którą obecnie niesie osobą niepełnosprawnym.
Wszystkim uczestnikom konkursu – młodym podróżnikom oraz ich opiekunom serdecznie dziękujemy za udział w naszym projekcie i wspaniałą atmosferę podczas spotkania.
Więcej…
 
XI Gala rozdania Certyfikatów dla Wolontariuszy PDF Drukuj Email
Wpisany przez J. Płachecka   


27 października w Miejskiej Bibliotece Publicznej przy ul. Minorytów w Opolu odbyła się już XI Gala Rozdania Certyfikatów opolskim wolontariuszom.  Z dumą informuję, że wśród rzeszy nagrodzonych wolontariuszy, nasza grupa była najliczniejsza. „Szefowa” Opolskiego Centrum Wolontariatu przy Miejskim Ośrodku Pomocy  Rodzinie w Opolu, pani Maria Rożynek przekazała naszym uczniom wiele ciepłych słów, zaznaczając, iż grupa z PG 2 jest  najliczniejszą i najaktywniejszą w naszym mieście. Za szczególne zaangażowanie w niesienie pomocy potrzebującym  zostali odznaczeni Medalem Wolontariusza nasi zeszłoroczni absolwenci: Ania Szaforz, Dominika Sołdańska, Dominika Jambor, Edyta Benikas, Ola Deberna i Mateusz Michalski.  Ogromnym wyróżnieniem za pracę charytatywną jest przyznanie Certyfikatu Wolontariusza. Aż dziesięciu uczniów naszej szkoły zostało uhonorowanych właśnie tym dokumentem. Są to:  Liwia Michalska, Klaudia Obara, Jessica Partyka, Sara Korzeniec, Patrycja Grzebska, Ewa Tokarska, Ewelina Chudala, Elżbieta Świątek, Monika Smandzik, Anna Klimek, Paweł Bicz.
Zarówno Medale, jak i Certyfikaty były wręczane przez Zastępcę Prezydenta Miasta Opole pana Krzysztofa Kawałko i  dyrektora opolskiego MOPR  pana Zdzisława Markiewicza.
Liczę, że do Grupy Wsparcia Dziupla działającej w naszym gimnazjum już dwunasty rok dołączą  nowi uczniowie, pragnący swój wolny czas poświęcić na pracę charytatywną. Bo przecież „kto daje dobro, ten otrzymuje jego wielokrotność” !!! 

 
SZLACHETNA PACZKA PDF Drukuj Email
Wpisany przez J. Płachecka   
szlachetnapaczkaOd kilku lat Stowarzyszenie „Wiosna” organizuje ogólnopolską akcję niesienia pomocy najuboższym polskim rodzinom. Zbliżające się święta Bożego Narodzenia są szczególnym czasem, w którym nie może zabraknąć miłości, radości, ale i szczególnej wrażliwości na niedolę żyjących obok nas ludzi,  którym czasami brakuje środków na zakup chleba.
Dlatego serdecznie zapraszamy naszych uczniów i pracowników PG 2 o włączenie się do łańcucha darczyńców i przygotowania „Szlachetnej paczki” najbardziej potrzebującym ludziom. Pomóżcie małym gestem rozjaśnić wielu rodzinom nadchodzące święta. Wystarczy tak niewiele! Jeden przyniesiony produkt nie umniejszy znacznie domowego budżetu.  Klasa, która najaktywniej włączy się w to szlachetne dzieło będzie nagrodzona! Lecz mimo wszystko najwspanialszą nagrodą będzie świadomość ogromnej radości  obdarzonych przez nas ludzi!!!
 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 Następna > Ostatnie >>

Strona 5 z 9