Aktualności z Publicznego Gimnazjum nr 2 w Opolu
Tej, co nie zginęła… 11 listopada w PG nr 2 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Agnieszka Pawelec   

Twój dom

Jest w każdym naszym słowie,
a słowa są najprostsze-
chleb, mama, dom gościnny,
i Wisła, i Mazowsze.
I jest w czerwieni maków,
i w białych kwiatach wiśni,
w piosenkach wszystkich ptaków
i w każdej naszej myśli,
W mazurku chopinowskim,
i w czarnym węglu Śląska,
i tu, gdzie serce mówi,
że to jest właśnie Polska.
W.Chotomska

 


W dniu 10 listopada 2011r. spotykaliśmy się, aby wspólnie przeżyć Rocznicę Odzyskania Niepodległości. Chcieliśmy uczczcić rocznicowy dzień refleksją nad historią i współczesnością naszej Ojczyzny. Pragnęliśmy inaczej niż zwykle, bardziej radośnie, przyjrzeć się Polsce. Posłuchaliśmy więc polskich pieśni patriotycznych, w których jak w lustrze odbiły się losy polskiego narodu. Obejrzeliśmy prezentację, która przedstawiała bogaty rys historyczny. Wszak przeszło tysiącletnia historia państwa polskiego obfitowała w wiele wydarzeń natury politycznej, społecznej i gospodarczej. Były okresy wzlotów i upadków, lecz najbardziej tragiczny okazał się koniec osiemnastego wieku.

Więcej…
 
GÓRA GROSZA 2011 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Andrzej Szladowski   
gora_grosza2011Od 22 listopada do 2 grudnia w naszej szkole organizujemy akcję „Góra Grosza”. Prosimy aby każda klasa przygotowała puszkę i zbierała do niej grosze: 1 gr., 2 gr., 5 gr., 10 gr., 20 gr., 50gr. Akcję podsumujemy nagradzając na każdym poziomie klasy, które wykonały najładniejsze puszki i zebrały najwięcej pieniędzy.
 
SPOTKANIE Z PIŁKARZAMI REPREZENTACJI POLSKI PDF Drukuj Email
Wpisany przez Andrzej Szladowski   

10 listopada grupa naszych uczniów, pod opieką p. Pauliny Brockiej i p. Andrzeja Szladowskiego, brała udział w spotkaniu z piłkarzami reprezentacji Polski. Spotkanie miało miejsce w auli Wydziału Teologicznego. Brali w nim udział zawodnicy: Jakub Błaszczykowski, Łukasz Piszczek i Łukasz Fabiański. Opowiadali o swojej karierze, o realizowaniu swoich marzeń sportowych. Nie mogło oczywiście zabraknąć pytań o wiarę naszych piłkarzy. Wszyscy stwierdzili, że odgrywa ona w ich życiu dużą rolę. Na zakończenie była możliwość zdobycia autografów od naszych piłkarzy i zrobienia pamiątkowych zdjęć. Nasi uczniowie bardzo dzielnie „walczyli” i większość z nich zdobyła upragnione pamiątki. Mamy nadzieję, że to nie ostatnie spotkanie naszej młodzieży z piłkarzami reprezentacji Polski. Spotkanie odbyło się dzięki długoletniej współpracy naszej szkoły z Wydziałem Teologicznym w ramach praktyk śródrocznych realizowanych w naszym gimnazjum.
 
Kolejna Lekcja z Mistrzem PDF Drukuj Email
Wpisany przez Iwona Amrogowicz   
i        JÓZEF TRACZ i RYSZARD WOLNY, wielce utytułowani polscy zapaśnicy w piątek 21 października br. byli gośćmi naszego gimnazjum. Sportowcy przeprowadzili w sali gimnastycznej   dwie godziny WF-u dla klas sportowych I a i II a z elementami charakterystycznymi dla dyscypliny sportu, której są reprezentantami. Gimnazjaliści z zaciekawieniem przyglądali się prezentowanym ćwiczeniom, które później starali się jak najlepiej powtarzać. Po zakończonych  zajęciach praktycznych w szkolnej świetlicy odbyło się spotkanie zaproszonych gości z młodzieżą. W pierwszej części wybrani uczniowie zaprezentowali sylwetki obu sportowców oraz ich osiągnięcia. Józef Tracz i Ryszard Wolny opowiadali o swojej karierze zawodniczej, a także odpowiadali na pytania zadawane przez młodzież.
Ta lekcja była  kontynuacją cyklu spotkań „Lekcja z Mistrzem”,  przybyłym gościom serdecznie dziękujemy, życząc samych sukcesów w życiu i sporcie.
Więcej…
 
KOTYLIONY NA DZIEŃ NIEPODLEGŁOŚCI PDF Drukuj Email
Wpisany przez Grzegorz Pielak   


W ramach przygotowań do święta 11 listopada klasa III B pod kierunkiem Pani Katarzyny Miernickiej szykuje kotyliony w barwach narodowych dla wszystkich uczniów i nauczycieli. Oto link do instrukcji jak zrobić biało-czerwony kotylion na oficjalnej stronie www Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Pana Bronisława Komorowskiego. http://www.men.gov.pl/images/stories/doc/list_prezydent.pdf
 
PROJEKT EDUKACYJNY PDF Drukuj Email
Wpisany przez Andrzej Szladowski   
mt_opoleZapraszam wszystkich uczniów do udziału w projekcie edukacyjnym

"Wspólnoty życia konsekrowanego w Diecezji Opolskiej"

Celem projektu jest: poznanie sensu i znaczenia życia konsekrowanego oraz ukazanie, że życie konsekrowane stanowi szczególną formę realizacji powołania do świętości.
Regulamin projektu
 
KONKURS PLASTYCZNY Z OKAZJI OKRĄGŁEJ 130 ROCZNICY URODZIN PABLO PICASSA ROZSTRZYGNIĘTY! PDF Drukuj Email
Wpisany przez Katarzyna Miernicka   

25 października minęła 130 rocznica urodzin Pabla Picassa, wielkiego i kontrowersyjnego artysty, często nierozumianego do dnia dzisiejszego, twórcy nurtu w historii malarstwa zwanego kubizmem. Do dnia dzisiejszego jego prace, zwłaszcza te otwierające nowy styl budzą sprzeczne uczucia, ale na pewno nie zostają niezauważane, barwne i niespotykane. Na tle sztuki XX wieku osobowość twórcza Picassa miała olbrzymi wpływ na każdą dziedzinę współczesnej plastyki.

Z okazji rocznicy urodzin wielkiego artysty odbył się w naszej szkole konkurs plastyczny na najciekawszą interpretację dzieła Pabla Picassa. Wszystkie prace zaskoczyły, wszystkie oczarowały – włożyliście w nie wiele wysiłku i serca, wszystkie te prace pokazały, że artystów w naszej szkole wstydzić się nie możemy! Bardzo ciężko było wybrać te wyróżnione… ale takie niestety są reguły konkursu. A oto wyniki:
1 miejsce - Jessica Partyka  kl 2b - za pracę pt. "RATUNEK"
2 miejsce - Paulina Bielang kl 2a - za SUPERBOHATERA
3 miejsce - Liwia Michalska kl 3a - za pracę pt. "Verre et pichet"
Więcej…
 
PASOWANIE NA PIERWSZAKA PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
DSC01911Dnia 26.10.2011 r. w naszej szkole odbyło się niezwykłe wydarzenie. Jak co roku, mianowaliśmy naszych pierwszaków uczniami Publicznego Gimnazjum nr 2. Uroczystość rozpoczęła się punktualnie o godzinie 18. Przybyło wielu rodziców wraz ze swoimi pociechami, co przyjęliśmy z uśmiechem. Gala rozpoczęła się wprowadzeniem sztandaru, oraz wystąpieniem Pana Dyrektora. Następnie z każdej klasy wystąpiło na środek czworo przedstawicieli i ślubowali w imieniu całej klasy, o dobrym zachowaniu, zaanagażowaniu w nauce i szanowaniu swoich kolegów. Po pasowaniu rozpoczęła się część gali, ta mniej oficjalna. Na środek wyszli przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego i rozpoczęli konkursy.

 

Więcej…
 
WSPOMNIEŃ CZAR - SOPOT PDF Drukuj Email
Wpisany przez Katarzyna Miernicka   
PIĄTEK 30.09.2011 Niestety wstać trzeba było bardzo wcześnie, albowiem zbiórka na parkingu była o 3.50. Plan była taki, by wyjechać punktualnie o 4.00. Bardzo się oczywiście staraliśmy, ale jak to zwykle bywa wyjazd przedłużył się o jakieś 15 minut, ale jak już w końcu ruszyliśmy, to tych pierwszych godzin większość po prostu nie pamiętała. Nastąpiły bowiem urywki snów przerywane co jakieś 2 godziny postojami na stacji benzynowej na rozprostowanie kości i wycieczkę do toalety. Człowiek normalnie zaczął oglądać rzeczywistość gdzieś pomiędzy 9.00 a 10.00 i z zaskoczeniem stwierdził, że dzień zapowiadał się uroczy i słoneczny...
Więcej…
 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 Następna > Ostatnie >>

Strona 6 z 9