Aktualności z Publicznego Gimnazjum nr 2 w Opolu
PROGRAM ZEBRAŃ RODZICÓW 20 czerwca 2012 r. ( środa ) PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   

Dnia 20 czerwca 2012 r.  o godz. 17.00 odbędą się zebrania rodziców.


I a - wych. Katarzyna Miernicka s. 18
I b - wych. Małgorzata Gregorius s. 17
I c - wych. Helena Jasińska s. 36

II a - wych. Iwona Amrogowicz s. 25
II b - wych. Paulina Brocka s. 14
II c - wych. Anna Zwierzyńska s. 23

III a - wych. Agnieszka Pawelec s. 27
III b - wych. Ewa Wąsowska s. 24
III c - wych. Katarzyna Cielecka s. 13
III d - wych. Anna Gwiozda s. 26


Pozostali nauczyciele przedmiotów będą dostępni w pokoju nauczycielskim w godz. 17.30 - 18.30.
Pedagog i psycholog oczekują na zainteresowanych rodziców w swoim gabinecie  w godz. 17.30 - 18.30.
Zebranie Rady Rodziców odbędzie się o g. 16.15 w świetlicy szkolnej.

 
DWÓJKA KIBICUJE DRUŻYNIE NARODOWEJ PDF Drukuj Email
Wpisany przez Ewa Tokarska i Ewelina Chudala   


Kibicujemy biało – czerwonym... Oczywiście nie tylko w czasie EURO. Z drobnym wyprzedzeniem udowodniliśmy, że uczniowie naszego gimnazjum są wiernymi fanami drużyny narodowej i w ogóle piłki nożnej. W środę, 6 czerwca, wyposażeni w niezbędne atrybuty kibica zasiedliśmy (póki co) w szkolnych ławkach. Szkołę ogarnęła biało-czerwona, futbolowa gorączka – sami miłośnicy piłki kopanej!!! Zdaniem komisji oceniającej ( p. Jadwiga Leńczuk, p. Małgorzata Balwierczak, Ewa Tokarska III a i Ewelina Chudala z III c) najlepiej zaprezentowały się klasy III b i I b. W klasie III a wszyscy obecni mieli choćby mały akcent w narodowych barwach za co należy się wyróżnienie. Niewątpliwie widoczni i słyszani byli także kibice z I c. Wszystkim dziękujemy za udział w zabawie, życzymi wielu wrażeń w czasie kibicowania w trakcie całej piłkarskiej imprezy!

 
JERZY BRZĘCZEK - LEKCJA Z MISTRZEM PDF Drukuj Email
Wpisany przez Katarzyna Miernicka   


     W przededniu Euro 2012 – we wtorek 5 czerwca 2012 odbyło się w naszej szkole kolejne spotkanie w ramach projektu edukacyjnego „Lekcja wf inna niż wszystkie – lekcja z Mistrzem”. Tym razem uczniów PG2 odwiedził nie byle kto tylko Kapitan srebrnej drużyny piłkarskiej z Barcelony z 1992 r – piłkarz, obecnie trener Rakowa Częstochowa – Jerzy Brzęczek. Zawodnik grający w reprezentacji polskiej na pozycji pomocnika jest zawodnikiem, który jak dotychczas rozegrał najwięcej meczy w ekstraklasie, w tym 248 razy w Polsce, 307 w Austrii i 47 razy w Izraelu. W sumie daje to rekordowy wynik 602 spotkań w I lidze różnych krajów i rekordu tego, żaden inny zawodnik jeszcze nie pobił. Tuż za naszym gościem jest inny piłkarz – Krzysztof Warzycha, który ma na koncie 529 meczy.
     Oprócz srebrnego medalu olimpijskiego, 47 rozegranych meczy w reprezentacji naszego kraju, wielokrotnych mistrzowskich tytułów różnych krajów, w drużynach których grał Jerzy Brzęczek, znany jest również z faktu bycia wujkiem i odkrywcą talentu obecnego kadrowicza – Jakuba Błaszczykowskiego.
Więcej…
 
PLENER MALARSKI – MAJÓWKA W SKANSENIE 2012 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Katarzyna Miernicka   


Po raz kolejny wzięliśmy udział w plenerze plastycznym w opolskim Skansenie w Bierkowicach „Majówka w Skansenie – Uczeń i Mistrz”. Wybraliśmy się na łono natury 22 maja, a oprócz nas byli i inni z teczkami, farbkami i kredkami. I znów nam się udało, bo słońce pięknie świeciło, a zbierające się na niebie niebiesko-granatowe chmury wstrzymały się z deszczem, dopóki pracy nie kończymy. Nasi koledzy w szkole wkuwali regułki, pisali kartkówki i sprawdziany… ale my też ciężko pracowaliśmy - artystycznie. I rzeczywiście tegoroczne prace były naprawdę „wysmakowane” i nie mogliśmy się ich wstydzić. No cóż mieliśmy nawet hospitację w osobie pana Dyrektora, postaraliśmy się więc. Niestety tylko 10 prac z naszego Gimnazjum mogło wziąć udział w konkursie, opiekunowie również swoje „arcydzieła” zostawili. W Dzień Dziecka, tj. 1 czerwca w piątek odbyło się w Skansenie podsumowanie konkursu i nasz artysta Damian Pietrasz zdobył wyróżnienie. Serdecznie gratulujemy! Wszystkie prace były wyjątkowe i naprawdę doskonałe, bo najważniejsze są pasja tworzenia i towarzyszące jej dobre samopoczucie. Dziękuję wszystkim za twórcze zaangażowanie.

Więcej…
 
DWÓJKA KIBICUJE DRUŻYNIE NARODOWEJ PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
kibic

W dniu 6 czerwca 2012 r. (środa), w Publicznym Gimnazjum nr 2 organizujemy akcję „Dwójka kibicuje drużynie narodowej”!
W związku z tym uczniowie, nauczyciele i wszyscy sympatycy sportu wystąpią w tym dniu w stroju, zawierającym elementy biało - czerwone. Klasa, której uczniowie w największej liczbie przystąpią do akcji zostanie nagrodzona słodką niespodzianką ufundowaną przez p. Dyrektora.

Zapraszamy do wspólnego kibicowania naszej drużynie narodowej!

 
LEKCJA Z MISTRZEM - JERZY BRZĘCZEK PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
jbrzeczekW dniu 5 czerwca 2012 r. (wtorek), o godz. 13.00 - 14.30,  w Publicznym Gimnazjum nr 2 w Opolu, w ramach cyklu LEKCJA Z MISTRZEM, odbędzie się kolejna lekcja z udziałem wybitnego sportowca. Tym razem swoją obecnością zaszczyci nas  - Jerzy Brzęczek- piłkarz grający na pozycji pomocnika, wielokrotny reprezentant Polski, wicemistrz olimpijski z Barcelony z 1992 roku.
 
SZLAKIEM JURAJSKICH JASKIŃ PDF Drukuj Email
Wpisany przez Katarzyna Miernicka   

     Majowe słońce zaświeciło dnia 14 - pięknego poniedziałku, kiedy to autobus Almatur Opole (wygrany w konkursie fotograficzno-dziennikarskim) pełen radosnych gimnazjalistów wyruszył na wycieczkę w okolice Jury Krakowsko – Częstochowskiej.
      Poranek był piękny, gimnazjaliści weseli i odprężeni, kadra – ciało pedagogiczne jeszcze nie nerwowe i nie zestresowane, do tego w pakiecie uśmiechnięty kierowca… – wszystko zapowiadało, że dzień będzie uroczy. A plany wielkie i szlachetne były…

Więcej…
 
AZYMUT - PODZIEMIA! PDF Drukuj Email
Wpisany przez Maria Płachecka   

     Piąta rano. Poniedziałek, 21 maja 2012 roku. Jeszcze ostatnie przytulenie głowy do poduszki, przetarcie oczu i... pobudka! Wielu z nas musiało dostać się do centrum Opola przed siódmą. Zbiórka, godzina 6.45 na parkingu przy ul 1 Maja. Brakuje tylko jednej osoby. Czekamy z wyjazdem do godziny 7.30. Trudno, strata naszego kolegi. Nie dotarł na czas. Musimy wyjeżdżać, bo wejście do Twierdzy w Kłodzku mamy zamówione na godzinę 9.30. Sympatyczny i uśmiechnięty kierowca  bezpiecznie wiezie nas do celu. Zdążyliśmy. Wita nas przewodnik w pruskim mundurze strzelców. Wspólnie kierujemy się  w stronę lochów. Zaczynamy zwiedzać podziemne korytarze Twierdzy Kłodzkiej. Robią wrażenie!

Więcej…
 
MISTRZOSTWA EUROPY JUDO MASTERS PDF Drukuj Email
Wpisany przez Katarzyna Miernicka   
Ta szacowna i nietypowa impreza odbyła się w Opolskim „Okrąglaku” w dniach 10 – 13.05.2012 r.  Bohaterami tych zawodów byli judocy, którzy ukończyli 30 rok życia, oraz od co najmniej 2 lat nie startowali w zawodach seniorskich.
I tak na opolskich matach spotkało się w sumie 470 byłych zawodników i zawodniczek – weteranów, którzy rywalizowali ze sobą przez trzy dni w różnych kategoriach wiekowych i wagowych. Czwartego dnia natomiast spotkały się drużyny narodowe.
Wspaniale spisali się Polacy, którzy zdobyli w sumie 23 medale dające nam w klasyfikacji zbiorowej miejsce trzecie. Czwartego dnia zawodów, drużyny polskie zdobyły trzy pozycje medalowe: panie miejsce I i dwie drużyny panów miejsca III.

Więcej…
 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 Następna > Ostatnie >>

Strona 2 z 9