UROCZYSTOŚĆ NADANIA SZTANDARU PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   

         "Tylko wytrwałą pracą powstają wielkie rzeczy"

Elias Holl

 

sztandar1sztandar2

 

 

          7 maja 2004r. w naszej szkole, Publicznym Gimnazjum nr 2 miała miejsce niezwykle piękna uroczystość nadania Sztandaru.W tym dniu mieliśmy zaszczyt gościć wybitne postacie naszego miasta, m.in. Pana Prezydenta R. Zembaczyńskiego, Pana Wiceprezydenta A. Karbowiaka, Biskupa P. Stobrawę, Pana Kuratora Oświaty F. Minora oraz przedstawicieli znanych firm, zakładów a także dyrektorów opolskich szkół i rodziców. 

sztandar3sztandar11sztandar4

 

          Włożyliśmy wiele trudu, aby ta niezwykła uroczystość wpisała się w pamięci i serca wszystkich a zwłaszcza naszych uczniów. Uznaliśmy, że warto wskazać młodzieży jak istotną sprawą jest poczucie przynależności, patriotyzm i tożsamość. Jak wielkie znaczenie ma dla każdego Polaka świadomość posiadania własnego miejsca, dostrzeżenie i pielęgnowanie, być może niemodnych, jednakże dla nas istotnych, wartości. Dążyliśmy do tego, aby w tym pięknym, słonecznym dniu wszyscy zebrani poczuli się "u siebie", ażeby każdy mógł z podniesioną wysoko głową zanucić "Mazurka Dąbrowskiego" i "Odę do radości".Ze wzruszeniem patrzyliśmy na kręcące się łzy w oczach zaproszonych gości, z zachwytem obserwowaliśmy przejęte twarze naszych uczniów, kiedy z uniesiona prawą dłonią powtarzali: "Ślubuję na Sztandar".  

sztandar22

      

          Postawa młodych ludzi, uszanowanie powagi całej uroczystości napawały nas dumą, zaś słowa uznania płynące z ust znamienitych gości utwierdziły nas w przekonaniu o słuszności naszych działań.Dzięki ludziom dobrej woli mogliśmy, wspólnie z uczniami wpisać się na piękne karty, tworząc kolejny rozdział historii naszego gimnazjum. Przekonaliśmy się, że są przychylne naszym działaniom osoby i głośno nazywamy ich "Przyjaciółmi".Uroczystość przeszła do historii, lecz w naszych sercach nadal jest żywa, ważna i aktualna. Podobnie jak przesłanie, płynące z naszego "Święta Szkoły".

sztandar5