Zajęcia sportowe
JERZY BRZĘCZEK - LEKCJA Z MISTRZEM PDF Drukuj Email
Wpisany przez Katarzyna Miernicka   


     W przededniu Euro 2012 – we wtorek 5 czerwca 2012 odbyło się w naszej szkole kolejne spotkanie w ramach projektu edukacyjnego „Lekcja wf inna niż wszystkie – lekcja z Mistrzem”. Tym razem uczniów PG2 odwiedził nie byle kto tylko Kapitan srebrnej drużyny piłkarskiej z Barcelony z 1992 r – piłkarz, obecnie trener Rakowa Częstochowa – Jerzy Brzęczek. Zawodnik grający w reprezentacji polskiej na pozycji pomocnika jest zawodnikiem, który jak dotychczas rozegrał najwięcej meczy w ekstraklasie, w tym 248 razy w Polsce, 307 w Austrii i 47 razy w Izraelu. W sumie daje to rekordowy wynik 602 spotkań w I lidze różnych krajów i rekordu tego, żaden inny zawodnik jeszcze nie pobił. Tuż za naszym gościem jest inny piłkarz – Krzysztof Warzycha, który ma na koncie 529 meczy.
     Oprócz srebrnego medalu olimpijskiego, 47 rozegranych meczy w reprezentacji naszego kraju, wielokrotnych mistrzowskich tytułów różnych krajów, w drużynach których grał Jerzy Brzęczek, znany jest również z faktu bycia wujkiem i odkrywcą talentu obecnego kadrowicza – Jakuba Błaszczykowskiego.
Więcej…
 
MISTRZOSTWA EUROPY JUDO MASTERS PDF Drukuj Email
Wpisany przez Katarzyna Miernicka   
Ta szacowna i nietypowa impreza odbyła się w Opolskim „Okrąglaku” w dniach 10 – 13.05.2012 r.  Bohaterami tych zawodów byli judocy, którzy ukończyli 30 rok życia, oraz od co najmniej 2 lat nie startowali w zawodach seniorskich.
I tak na opolskich matach spotkało się w sumie 470 byłych zawodników i zawodniczek – weteranów, którzy rywalizowali ze sobą przez trzy dni w różnych kategoriach wiekowych i wagowych. Czwartego dnia natomiast spotkały się drużyny narodowe.
Wspaniale spisali się Polacy, którzy zdobyli w sumie 23 medale dające nam w klasyfikacji zbiorowej miejsce trzecie. Czwartego dnia zawodów, drużyny polskie zdobyły trzy pozycje medalowe: panie miejsce I i dwie drużyny panów miejsca III.

Więcej…
 
RUSZYŁA IV SZKOLNA LIGA PIŁKI SIATKOWEJ PDF Drukuj Email
Wpisany przez Iwona Amrogowicz   

        W dniu 11 kwietnia 2012 r. odbyło się pierwsze spotkanie   rozgrywek grupy A szkolnej  ligi piłki siatkowej drużyn mieszanych.

Po krótkim wstępie,  organizator (p. Amrogowicz) przedstawiła zasady i przepisy obowiązujące podczas rozgrywek . W pierwszym meczu rywalizowały drużyny z klas III c i I a. Wynik meczu 2:0 dla klasy III c. Kolejne mecze tym razem z grupy B rozgrywały drużyny klasy IIa (IIa1 i IIa2) . Po zaciętej walce zwyciężyła drużyna II a1 z wynikiem 2:1. Następny mecz rozegrały klasy II c i II a2 – walka była wyjątkowo wyrównana, do ostatniej minuty nie było wiadomo, kto wyjdzie zwycięsko z  tego spotkania. Końcowy wynik 2:1 dla klasy IIa2.

Więcej…
 
NOCNY TURNIEJ PIŁKI SIATKOWEJ PDF Drukuj Email
Wpisany przez K.Miernicka i M.Balwierczak   

 

Znów graliśmy i znów graliśmy nocą, kiedy to większość śpi. My uskutecznialiśmy nasze pasje. Była już piłka nożna, była piłka ręczna i przyszedł czas na piłkę siatkową. Tym razem rozgrywki odbyły się w sali gimnastycznej w naszej szkole, bo i pora chłodna (piątek 18 listopada).
Jak zwykle uczniowie nie zawiedli, Kadra Pedagogiczna też, odwiedzili nas nawet tegoroczni absolwenci, którzy choć grali towarzysko, to nie mieli sobie równych na boisku jakby przez wakacje doszło im kilku centymetrów tu i ówdzie (szczególnie wzrostu) i siły również.
W naszych szkolnych rozgrywkach rywalizacja była zaciekła, nie pozbawiona jednak zasad Fair – Play. Bardzo dobrze radziły sobie „pierwszaki”, które przecież dopiero co przekroczyły progi naszego gimnazjum Wink
Na mecze stawiły się cztery drużyny złożone z reprezentacji roczników (dziewczęta i chłopcy) w tym również  absolwenci. Rozgrywki odbywały się systemem „każdy z każdym”.
Kolejność zespołów była następująca:
1 miejsce – klasy III
2 miejsce – klasy II
3 miejsce – klasy I

 
Kolejna Lekcja z Mistrzem PDF Drukuj Email
Wpisany przez Iwona Amrogowicz   
i        JÓZEF TRACZ i RYSZARD WOLNY, wielce utytułowani polscy zapaśnicy w piątek 21 października br. byli gośćmi naszego gimnazjum. Sportowcy przeprowadzili w sali gimnastycznej   dwie godziny WF-u dla klas sportowych I a i II a z elementami charakterystycznymi dla dyscypliny sportu, której są reprezentantami. Gimnazjaliści z zaciekawieniem przyglądali się prezentowanym ćwiczeniom, które później starali się jak najlepiej powtarzać. Po zakończonych  zajęciach praktycznych w szkolnej świetlicy odbyło się spotkanie zaproszonych gości z młodzieżą. W pierwszej części wybrani uczniowie zaprezentowali sylwetki obu sportowców oraz ich osiągnięcia. Józef Tracz i Ryszard Wolny opowiadali o swojej karierze zawodniczej, a także odpowiadali na pytania zadawane przez młodzież.
Ta lekcja była  kontynuacją cyklu spotkań „Lekcja z Mistrzem”,  przybyłym gościom serdecznie dziękujemy, życząc samych sukcesów w życiu i sporcie.
Więcej…
 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 Następna > Ostatnie >>

Strona 1 z 3